שיקום ותיקון בטון מוחלק

 

ישנם מקרים בהן נצטרך לתקן את רצפת הבטון המוחלק

 
 
רצפת בטון מוחלק נפוצה מאוד בבתים פרטיים, מקומות ציבוריים ומשרדים. היא זוכה להצלחה בגלל עמידות גבוהה מפני בלאי ומראה מרשים ודקורטיבי, כאשר התחזוקה שנדרשת עבורו מינימלית ביותר. בטון מוחלק פשוט מאוד לניקוי ולמעשה רווי ביתרונות רבים על פני המתחרים, ניתן ליישמו גם בכניסה לבנייני דירות והוא מתאפיין ביכולת שחיקה נמוכה. מצד שני, יש מקרים שבהם אין ברירה אלא להזמין אנשי מקצוע לתיקון הרצפה, או לשיקומה עקב איבוד הברק, וכדאי לדעת איך עושים זאת בצורה נכונה.
 

כיצד מבצעים שיקום בטון מוחלק?

 
שיקום בטון מוחלק מתקבל על ידי ליטוש נכון. ניקיון לא יספיק, שכבת הלכלוך שהצטברה על הבטון יכולה להיות מורגשת ביותר ואת ההבדלים יהיה קל מאוד לראות. בדרך כלל על הבטון יש שכבת סילר שעוזרת לאטימות מירבית. את השכבת הזו יש להוריד ולחדש לאחר מכן. כדי לנקות היטב את הבטון ולתת לו מראה נוצץ יש צורך בצריבה של הבטון ולאחר מכן צביעה בחדש בגוונים שרוצים לקבל. הצריבה מתבצעת על ידי חומצה אך במקרים רבים ליטוש אינטנסיבי יכול להיות מספק.
 
בטון מוחלק | שיקום ותיקון
 

כללי מפתח לתיקון בטון מוחלק נכון

 
א. בחירת חומרים – בשלב הראשון בוחרים את החומרים המתאימים בשביל לבצע את התיקון על הצד הטוב ביותר. בעת בחירת החומרים יש לבדוק האם הם מתאימים לשימוש בשוק העסקי והמוסדי כמו במבני תעשייה, חדרי הקפאה וחדרי קירור, או בשוק הפרטי כמו בגינות פרטיות. הסיבה לכך היא שחומרים לשוק המוסדי והתעשייתי יהיו בעלי הרכב שונה מאשר חומרים לשוק הפרטי.

ב. ליטוש עדין – בשלב השני מלטשים באופן עדין את הרצפה ועושים זאת בלי לחשוף את האגריגט. לאחר מכן מורחים מיקרוטופינג במקומות שבהם כבר ניכרת השחיקה ומלטשים שוב בשביל להשיג מראה אחיד. הליטוש העדין קריטי כי הוא אמור לעזור בשמירה על המאפיינים המקוריים של הבטון מבלי לפגוע בתוצאות התיקון.

ג. צביעה – בשלב השלישי והאחרון צובעים את הרצפה. אפשר לבחור בין גוונים רבים על מנת להשיג את המראה המושלם וניתן גם לשלב בין צבעים שונים. הצביעה פחות קריטית ברצפה שמיושמת במפעלים או מקומות תעשייתיים, אך היא חיונית עבור בעלי בתים ואנשים פרטיים.
 

בחירת אנשי מקצוע לעבודות תיקון

 
כפי שאפשר לראות, תהליך העבודה על תיקון בטון מוחלק מורכב מהמון פרמטרים שונים. הדרך היחידה לתקן את הרצפה בלי להסב לה נזקים חדשים היא להשתמש בשירותיה של חברה מקצועית. אפשר לקבל המלצות על חברה מקצועית מקולגות ואתרי אינטרנט, לתאם פגישת היכרות עם נציגיה כדי לאסוף הצעות מחיר ובסופו של דבר גם לתאם את לוח הזמנים של העבודה עצמה. בעלי רצפות בטון מוחלק יכולים לישון בשקט כאשר הם יודעים שיש מי שיתקן להם את הנזקים. זהו יתרון נוסף של הרצפה וחלק חשוב בהצלחתה.
 

מעוניין בעבודות תיקון בטון מוחלק? צור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותך!

חייגו כעת - 050-5278770
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך