שירותי בטון מוחלק

 

רצפת בטון מוחלק - ריצוף המהווה פתרון דקורטיבי איכותי

 
 
רצפת בטון מוחלק הינה פתרון דקורטיבי ופרקטי המתאים למגוון רחב של מטרות, ובמיוחד לכיסוי שטחים נרחבים. זוהי למעשה יציקת בטון איכותית עם רמת גימור גבוהה שמיושמת על גבי רצפת הקונסטרוקציה. החידושים הטכנולוגיים מאפשרים לנו כיום לעצב את רצפות הבטון באופנים שונים, לרבות הוספת גוונים, יצירת צורות, או פשוט החלקה אלגנטית, בהתאם לצרכי הלקוח.

במשך שנים רבות, וודאי בישראל, הבטון נחשב בעיקר לחומר בסיס תעשייתי שנועד לשמור או לסייע למבנים בצורה פרקטית (שכן כל הבניינים המודרניים מורכבים מבטון בבסיסם), אולם לא כחומר עיצובי. צבעו האפור של הבטון ככל הנראה לא סייע לכך, ובגדול הבטון החשוף העניק למבנים או לחללים מראה משעמם במקרה הטוב, או מראה מוזנח במקרה הרע.

אבל, בשנים האחרונות, כאמור, הודות לפיתוחים טכנולוגיים ועליית הפופולאריות של סגנונות עיצוב מודרניים שהושפעו בין היתר מהנוף התעשייתי, הצורך בחיסכון במקום ובחומרי גלם וכד', גילינו את הבטון המוחלק – שכבת בטון העוברת תהליכי דחיסה והחלקה רבים יחסית, שהופכים אותו בסופו של דבר לבעל מראה חלק ויוקרתי, כשכמובן כל יתרונות הבטון המוחלק נשארים.
 

כיצד יוצרים רצפת בטון מוחלק?

 
לאחר שמסיימים להניח את הבטון הוא עובר החלקה באמצעות מכשיר המכונה "הליקופטר". תפקידו של המכשיר לפלס אותו באופן אחיד. לאחר שהחומר מתקשה ומתייבש, מורחים על גבי הרצפה חומר מבריק, המקנה לרצפה מראה חלק ומרהיב.

על מנת לשמור על הבטון חלק וכדי למנוע סדקים בזמן ההתייבשות, חורצים בו מעין פוגות, אשר מקנות לו מראה המזכיר אריחי רצפה. חריצים אלה מאפשרים לבטון לשמור על צורתו, ומונעים את התפשטותו בעת שינויי טמפרטורה.\

חשוב לציין שהחלקת הרצפה באמצעות מכשיר ההחלקה דורשת מיומנות ודיוק. היא חייבת להיות אחידה בכל שטח הכיסוי, על מנת שלא יהיו "גבעות" ו"בליטות" שעלולות לסכן בנפילה את כל מי ששוהה במקום, וגם לא להיראות טוב מבחינה אסתטית.

בעיה אסתטית אחרת שעלולה להיווצר בקרב בעלי מקצועי בלתי מנוסים היא החלקת יתר וליתר דיוק – בטון שרוף, מצב שבו מחליקים את הרצפה מעבר למה שהיה צריך, ואז נוצר מעין כתם בגוון אפור-שחור. לכן, חשוב לפנות לבעל מקצוע מנוסה, אשר יוכל למנוע נזקים מסוג זה.
 
 
הכנת בטון מוחלק
 
 
 
רצפת בטון מוחלק
 
 
 
 

כמה מילים על התאמת הבטון המוחלק לחללים מודרניים

 
 
 
אחד מהמאפיינים העיקריים בכל עיצוב מודרני באשר הוא הוא הפרקטיקה שבחלל, לא רק מבחינה טכנית, אלא גם מבחינה ויזואלית. אם בעבר, היינו רגילים לראות עיצובים צבעוניים יחסית עם גוונים רבים שהשתלבו זה בזה באופנים שונים, כיום בעיצוב המודרני, השאיפה היא להשתמש בכמה גוונים בודדים בחלל, כדי לא להעמיס על העין וכדי ליצור תחושת סדר וניקיון.

למטרה הזו, גווני הלבן-שחור (כמו רצפת בטון מוחלק בגווני אפור למשל) יכולים להתאים מאוד ואנו אכן רואים אותם בעיצובים של חללים שונים. אגב, זה לא אומר שלא ניתן לזרוק מעט צבע פה ושם, אבל בטח כבר הבנתם את הרעיון.

 

מהם יתרונות השימוש בבטון המוחלק?

 
 
 
 
 • חסינות ועמידות - מאפשר הימנעות מתהליכי בלייה שונים האופייניים לרצפות הכוללות חיפויים, כמו כניסת נוזלים בין הבלטות או אפילו שבר של הבלטות לאורך שנים. יש לציין שהבטון המוחלק מחוזק באמצעות חומרים ייעודיים שהופכים אותו לעמיד לאורך שנים רבות, גם במקומות המועדים לשחיקה גבוהה ביותר.

 • מותאם לכל סגנון עיצובי, לבית ולעסק - יכול להיות משולב הן בחללים פרטיים והן בחללים ציבוריים וגדולים. השימוש הראשוני והנפוץ ביותר היה עבור מבנים תעשייתיים ומסחריים, כגון: חניונים, מפעלי ייצור, אולמות אירועים, קניונים, מוסדות חינוך וכו'.
  כיום נעשה בו שימוש גם בבתים ועסקים פרטיים, עקב תכונותיו לצד העובדה שניתן להשוות לו מראה אלגנטי עם מגוון צבעים: כיום, ניתן באמצעות פיגמנטים להקנות לרצפה מראה ססגוני ושמח, עם מגוון צורות וגוונים, מה שמאפשר התאמה מושלמת לעיצוב החלל.

 • התאמה לתנאי אקלים שונים - הבטון המוחלק מתאים לתאי מזג אוויר שונים, וכן לאזורי פנים או חוץ כאחד.

 • ביצוע מהיר – בעוד שיטת הריצוף המסורתית גוזלת זמן ביצוע ממושך, אשר משבש את שגרת יומכם, בטון מוחלק ניתן ליישום מהיר יחסית, וכך חוסך לכם זמן יקר.

 • תחזוקה קלה – קל מאוד לנקות אותו, הוא אינו דורש פעולות מסובכות לשם התחזוק. הוא אינו צובר לכלוך, מתבלה או מאבד ביופיו והכול בזכות שיטת ההחלקה.

חסכון בעלויות - השימוש בבטון מוחלק מאפשר לנו לחסוך בחומרי גלם, לרבות חיפוי וחומרי הדבקת החיפוי.


 

יוסי אהרון פיתוח בע"מ - שירותי ריצוף בטון מוחלק לכל מטרה:

 
חברת אהרון יוסי פיתוח בע"מ מבצעת מזה שנים רבות עבודות בטון מוחלק, הכוללות בן היתר:


 • ריצוף שבילים
 • חידוש חניונים
 • ריצוף חללים גדולים בעזרת בטון מוחלק
 • מגרשי ספורט
 • מפעלים
 • מוסכים
 • שדות תעופה
ועוד..

  ניסיוננו העשיר אפשר לנו לפתח את המומחיות שלנו לדרגת אומנות של ממש.
  הנכם מוזמנים לפנות אלינו לתיאום פגישה ולקבלת פרטים נוספים.