שיטות לריצוף חללים גדולים

 
 
חללים גדולים כחללים של בתי מלון (לובי), חנויות גדולות ומרכזי קניות – כולם דורשים תכונות אשר כוללות עמידות לאורך שנים ותחזוקה נוחה וזולה. תחת שני המרכיבים הבסיסיים האלה מצטרפים מרכיבים נוספים אשר מתייחסים גם ליופי, יוקרה וסטייל. בית מלון למשל, על אף ועבודת התחזוקה והניקיון שלו צריכה להיות פשוטה וזולה, מעוניין לשוות מראה של יוקרה, גיוון, וכן התאמה לעיצוב החללים השונים של בית המלון. לכל המרכיבים האלה צריך להתייחס בעת תכנון החלל שאנחנו מעוניינים לבנות או לשפץ.
 

ריצוף בלובי בתי מלון

 
ריצוף בית מלון כאמור הוא מתח בין יוקרה ופונקציונליות. בפעמים רבות יש התנגשות וסתירה בין שני הדברים. בעוד שאת חדרי הסוויטות בבית המלון ניתן לרצף בסוגי אבן מיוחדים וכן באמצעות פרקט, את הלובי מומלץ יותר לרצף באמצעות בטון מוחלק, אשר ידוע בעמידותו, בחוזקו וברמת תחזוקה אידיאלית.
 
 
עבודות הריסה עם יוסי אהרון
 
 
 
עבודות הריסה
 
 
 
 

ריצוף במפעלים

 
בהמשך לסתירה ולמתחה מתוארים לעיל בבתי מלון, במפעלים לרוב המתח הזה כמעט ואיננו קיים.
מפעל הינו מקום שמאופיין בדברים הבאים:

  • תנועה ערה של עובדים.
  • תנועה ערה של רכבים – משאיות, מלגזות וטרקטורים.
  • שימוש בחומרים שונים אשר כוללים כימיקלים על סוגיהם וכן חומרים אחרים שעשויים להזיק לריצוף המפעל ולהכתימו.

לפיכך - במפעלים הריצוף הוא בטון מוחלק. הוא חזק, יציב ועמיד לאורך זמן. בעלי מפעלים ישמחו לספר לכם שהמרכיבים האלה חיוניים ביותר לתחזוקה הולמת של ריצוף המפעל וכן לשם שמירה על רמת היגיינה וביטחון של עובדי המפעל, מאחר שרצפת המפעל גם אם עשויה בטון מוחלק לעיתים קרובות נסדקת כתוצאה ממעבר רכבים כבדים והעמסת סחורות שונות.

במידה ורצפת המפעל נסדקת ניתן לתקן אותה באמצעות שיקום הרצפה. השיקום הוא הכרחי במקרים רבים וישנם שיטות רבות לעשותו מבלי להפריע כלל לעבודה השוטפת של המפעל.
 

מפעל – לא מה שחשבתם

 
בהמשך לדברים האמורים לעיל, מפעל איננו רק מקום נודף ריחות כימיים, עשן מכונות ורצפה מוכתמת. מפעלים בימינו אנו דווקא ידועים בשאיפתם להפוך למקומות שנעים לצוות העובדים להגיע אליהם בכל בוקר מחדש. בנוסף, הנהלות המפעלים שוקדות על תדמית ראויה ולפיכך מקפידות רמת ריצוף גבוהה וכן שמות דגש רב על אלמנטים עיצוביים שונים שלא היו ברי התייחסות בעבר.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך