רצפות אפוקסי

 

מהי רצפת אפוקסי וכיצד מייצרים אותה?

 
מהו אפוקסי? נתחיל בהסבר קצר שייתן לכם מושג לגבי התכונות הכימיות של חומר זה, ומכאן נבין מהם השימושים הרחבים שלו בכל הנוגע לתחום הריצוף. ובכן, אפוקסי זה למעשה קיצור – השם המלא של חומר זה הוא פוליאפוקסיד. האפוקסי הוא חומר כימי ייחודי שתכונתו הייחודית היא ההתקשות שלו כאשר הוא בו במגע עם חומר מקשה (כמו בטון). תעשיית האפוקסי העולמית היא תעשייה שרווחיה נאמדים בכ-15 מיליארד דולרים בשנה – וחלק משמעותי מתעשייה זו הוא כל הנוגע לריצוף, ציפוי, עיצוב והדבקת אריחי רצפה, ויצירת ציפוי עמיד לרצפות בטון.

רצפת אפוקסי עשויה משילוב של שני רכיבים – חומר בסיס וחומר מקשה. את החומרים הללו, המגיעים במצב צמיגי, מערבבים בייצור הרצפה כך שהחומר מתקשה במהירות – תוך חצי יום עד יומיים בהתאם לגודל המשטח. את התקנת רצפת האפוקסי עצמה ניתן לבצע בכמה וכמה שיטות – צביעה חיצונית, שיטת פילוס עצמי ואפוקסי רב שכבתי. צביעה חיצונית היא הוספה של שכבת אפוקסי על התשתית הקיימת, בעובי של פחות ממילימטר.

ריצוף אפוקסי בפילוס עצמי היא השיטה הפופולארית ביותר – שיטה דקורטיבית של רצפת אפוקסי חלקה בעובי של כמה מילימטרים. אפוקסי רב שכבתי נמצא בשימוש בעיקר לרצפות תעשייתיות – זהו ריצוף עבה ומחוספס בעל עמידות שחיקה גבוהה למניעת החלקה. בכל מקרה, חשוב להבין מה היתרון של רצפות אפוקסי מכל סוג כשאתם רוצים לרצף את העסק, המפעל או אפילו הבית שלכם.
 
 
 

כמה יתרונות בולטים שהופכים רצפות אפוקסי לאופציית ריצוף איכותית ביותר

 
  • עמידות מקסימלית – רצפת אפוקסי היא רצפה שהתכונה המשמעותית ביותר שלה היא עמידותה הגבוהה בכל סוג של שחיקה אפשרית. סוגי השחיקה יכולים להיות שחיקה כתוצאה של תנאי טמפרטורה קיצוניים, מגע עם חומרים כימיים שונים, לחצי משקל או כל סוג אחר של שחיקה – ובכל אלה העמידות של רצפת אפוקסי היא האיכותית ביותר לאורך זמן.

  • יופי – רצפת אפוקסי היא ללא ספק הבחירה הדקורטיבית האיכותית ביותר בכל הנוגע למשטחים גדולים בעלי עמידות גבוהה. רצפת אפוקסי ניתן לבצוע במגוון גוונים, וגוונים אלה נשארים מבריקים ויפים במיוחד גם לאחר שימוש רב שהיה שוחק סוגים אחרים של ריצוף. חשוב לזכור שמשטחים במקום העבודה לא צריכים להיות רק יעילים, בטיחותיים ועמידים – לעיצוב וליופי יש תפקיד חשוב מאוד ביצירת סביבת עבודה איכותית.

  • קלות אחזקה – רצפת אפוקסי היא רצפה שקל מאוד לשמור עליה. אחת התכונות המובילות של אפוקסי היא אטימות גבוהה מאוד – ולכן גם קל מאוד לנקות את רצפת האפוקסי. גם אם רצפת האפוקסי באה במגע עם חומרים שומניים או בעייתיים, כמו חומרים שנפוצים במפעלים ובמוסכים, אין צורך בחומרים מיוחדים וחזקים בשביל לנקות את רצפת האפוקסי.

  • בטיחות – רצפת אפוקסי היא רצפה איכותית מאוד, שלמרות המראה המבריק שלה היא לא מעודדת החלקה. אם אנחנו מעוניינים במשטח דקורטיבי שניתן להתאים אותו כך שלא ייצור החלקה – כמו לדוגמה באולמות ספורט או בקניונים – רצפת אפוקסי היא האופציה הטובה ביותר עבורנו.

  • מחיר – רצפות אפוקסי, ביחס ליתרונות הגדולים שלהן, עדיין ניתן להתקין במחיר שווה לכל נפש – מה שהופך אותן לאופציה איכותית מאוד ביחס לאופציות ריצוף אחרות לבית, לבית העסק או למפעל.
 

לייעוץ בנושא והתקנה איכותית של ריצוף אפוקסי – יוסי אהרון פיתוח בע"מ

 
רצפות אפוקסי הן הבחירה האיכותית ביותר לעסק, למפעל או לבית – אבל אחרי שהבנו את ה"מה"צריך גם לבחור את ה"מי" – יוסי אהרון פיתוח בע"מ. לנו יש ניסיון עשיר בהתקנת רצפות מסוג זה ונוכל לספק לכם גם ייעוץ עשיר ומקצועי בתחום זה – כך שתבחרו את הריצוף האיכותי ביותר ותקבלו את הסביבה האיכותית ביותר בבית, בעסק או בכל מקום אחר בו תרצו להתקין את הרצפה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך