קבלני שיפוצים – קווים לדמותם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם אתם עומדים בפני שיפוץ של הבית או של העסק, אתם בוודאי מתלבטים בשאלה איך לבחור קבלני שיפוצים. רגע לפני שנספק לכם את כל המידע הדרוש לביצוע הבחירה הנכונה, נרצה לסבר קצת את האוזן בכל הקשור לתפקידו של בעלי מקצוע זה ולהסביר בדיוק מיהם, מהם התפקידים שלהם וכמובן – איך מומלץ לבחור מביניהם את זה שיבצע את העבודה עבורכם.

נעים להכיר – כרטיס ביקור


למעשה, כל אותם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום של עבודות בנייה, הריסה ותיקונים יכולים לכנות את עצמם קבלני שיפוצים. אבל, ישנו חוק לרישום קבלנים, שלפיו "לא יבוצעו עבודות הנדסה בנאיות, כהגדרתן בחוק, אם היקפן הכספי עולה על 35,000 ₪, אלא אם בוצעו בידי קבלן הרשום בפנקס הקבלנים אשר קיבל רישיון מאת הרשם". כלומר – על כל בעל מקצוע שמתעתד לבצע עבודות בהיקף כספי כזה להירשם ברשם הקבלנים, כשהתנאי לרישום הוא ניסיון של לפחות 5 שנים בעבודה בתחום זה. מאידך, עליכם הלקוחות מוטלת החובה להזמין לביצוע עבודות בהיקף שכזה ומעלה רק מאיש מקצוע שנרשם ברשם הקבלנים. חשוב לציין, כי הרישום כשלעצמו אינו מעיד על איכות הבנייה או על השירות שתקבלו.

אז איך בוחרים קבלני שיפוצים?


כדאי מאוד לבחור את האנשים שיבצעו עבורכם את העבודה, ולא משנה אם היא גדולה או קטנה, על פי הפרמטרים הבאים:

  • ניסיון שעושה את ההבדל – לצערנו, תחום עבודות השיפוץ בארץ הוא תחום די פרוץ. העובדה שמעטים הם אנשי המקצוע שנדרשים להציג תעודות המוכיחות את המקצועיות שלהם גורמת לכך שבענף יש הרבה מאוד אנשים שביצוע עבודות בנייה ותיקונים הוא לא המקצוע הראשי שלהם, אלא רק מקצוע נוסף שמטרתו לאפשר להם להרוויח עוד קצת (או הרבה) כסף. למעשה, כל מי שביצע פעם עבודת צבע או אינסטלציה יכול להכריז על עצמו כקבלן שיפוצים, אבל אם תזמינו ממנו עבודה יכול מאוד להיות שתתחרטו. לכן, חשוב לדעת, שאפשר להגיע אל אנשי מקצוע שהינם בעלי חמש שנות ניסיון לפחות, וזאת על ידי בדיקה פשוטה אם הם רשומים ברשם הקבלנים. אז אמנם אי אפשר להתחייב לכך כי כל מי שנכנס תחת הקטגוריה "קבלני שיפוצים רשומים" יספק לכם שירות מעולה, אבל בהחלט אפשר להגיד שיש הרבה יותר סיכוי לכך.

  • המלצות, רבותיי, המלצות – לאחר שווידאתם שהחברה שעמה התקשרתם אכן רשומה ברשם הקבלנים, כדאי מאוד לחפש המלצות שניתנו עליה. אם אתם מכירים מישהו שנעזר בשירותיה זה יהיה מצוין, אבל גם באמצעות חיפוש שם החברה ברשת תוכלו להשיג הרבה מאוד מידע. אם תקבלו המלצות חיוביות, תוכלו לדעת שאתם בהחלט בדרך הנכונה.

  • התמחות בתחום – קבלני שיפוצים לא תמיד יתמחו בתחום שאליו שייכות העבודות הדרושות לכם. כך למשל, לא כל קבלן יתמחה בביצוע עבודות אינסטלציה, למרות שיכול מאוד להיות שהוא מעולה בביצוע עבודות בנייה. לכן, חשוב לברר מראש האם החברה מתמחה בתחום הרלוונטי עבורכם, על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר שגם יחזיקו מעמד לאורך זמן.

  • טוב מראה עיניים – לפני שאתם חותמים על הסכם עבודה, חשוב מאוד שתראו עבודות שביצעה החברה בעבר. אחרי הכול, אין כמו מראה עיניים כדי להעיד על איכות העבודות, ואם יש לכם אפשרות להציץ – זה הכי טוב שיכול להיות.

  • מחיר – אין ספק שעלות העבודה היא פרמטר שאי אפשר להתעלם ממנו, אבל חשוב לזכור שבתחום כל כך חשוב כמו שיפוץ, עדיף לבחור בחברה שמציעה הצעה יקרה יותר ולקבל עבודה איכותית, מאשר לבחור בחברה שהציעה "מחיר רצפה" ואחר כך לשלם על זה ביוקר. מצד שני, חשוב לזכור כי "לא כל הנוצץ זהב", ושלא תמיד כדאי לבחור דווקא בהצעה היקרה ביותר. יש לבחון את ההצעות לעומק, לוודא שהן כוללות את כל מה שאתם צריכים, ולבחור קבלני שיפוצים באמצעות שקלול של כל הפרמטרים כולל פרמטר המחיר.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת עבודות ברמה גבוהה התקשרו עוד היום: 050-5278770
ונשמח לעמוד לשירותכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך