אילו גורמים משפיעים על מחירי עבודות הריסה?

 
 

עבודות הריסה מבוצעות על ידי קבלנים מוסמכים בכל רחבי הארץ. העבודות יכולות להיות חלק מפרויקט בנייה חדש, ללוות שיפוץ בתים ובניינים או להכין את הקרקע לקראת תמ"א 38 ופרויקטים מהסוג של פינוי-בינוי. יש כמה גורמים המשפיעים על מחירי העבודות:

א. סוג העבודה – הגורם העיקרי המשפיע על הצעת המחיר הוא סוג העבודה. ככל שהעבודה מורכבת יותר ודורשת הפעלת ציוד מכני הנדסי כבד והקצאה של אנשי מקצוע מיומנים, כך צפוי המחיר לעלות. עבודות הריסה לקירות בטון בעובי של 10 ס"מ לדוגמא יעלו פחות מעבודות שמטרתן הריסה של קירות בטון בעובי 20 ס"מ. פערי מחירים קיימים גם בין הריסת קירות בנויים, מחיצות והצורך בתיקוני ריצוף וטיח.

ב. היקף העבודה – המחירים מתומחרים בצורה שונה להריסה עד 10 מ"ר, מ-10 עד 50 מ"ר ומעל 50 מ"ר. במידה ומבצעים עבודות בהיקף גדול, מקבלים הצעת מחיר נמוכה יותר פר מ"ר בודד.

ג. פירוק תקרות אקוסטיות וקירות גבס – רוב העבודות בתחום ההריסות מתבצעות עבור מחיצות, פירוק, ריצוף וחיפוי קירות וקילוף טיח. כתוצאה מכך, עבודות מהסוג של פירוק תקרות אקוסטיות וקירות גבס מתומחרות בנפרד.

ד. זמינות הזמנת עבודות הריסה במקרי חירום ובשעות הלילה, בסופי שבוע או בחגים כרוכה בתוספת תשלום. במקרים אלו יש לוודא את הנחיות הרשות המקומית לגבי רעש והפרעה לסביבה כדי להימנע מהטלת סנקציות וקנסות.

 
 

מה גורם לכל חברה לגבות מחיר שונה?

 
יש שורה ארוכה של גורמים המשפיעים על העלות הממוצעת של עבודות הריסה אך כל חברה יכולה לגבות מחיר גם לפי ניסיון ומוניטין. החברה בודקת בשלב הראשון של הצעת המחיר את סוג העבודה, את ההיקף ואת הצורך בפירוק תקרות אקוסטיות וקירות גבס. לאחר מכן היא מבררת מה הזמינות הנדרשת והאם יש תוספות מיוחדות שצריך לשים לב אליהן.

לפרמטרים הללו היא מוסיפה את שיקולי המוניטין ואת פערי הרווח אותם היא מעוניינת להשיג. החברה יכולה לגבות מחיר גבוה אם היא מחזיקה ציוד מכני מתקדם, מעסיקה אדריכלים ומעניקה שירות עם ערך מוסף.
 
 
 
עבודות הריסה מחירים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך