מהי רצפה תעשייתית

 
 
כאשר אנו מדברים על ריצפה תעשייתית, הכוונה היא למתחמים שבהם הריצוף אמור להיות חזק במיוחד, ובעצם לשמש למטרות מסחריות או תעשייתיות. הריצוף התעשייתי נעשה לרוב למתחמים גדולים במיוחד, כאלה שברוב המכריע של המקרים כלל לא מחולקים למתחמים אחרים או חדרים שונים. כך למשל, מפעלים הם לקוחות מרכזיים מאד בתחום. גם חניונים שונים זקוקים לריצוף תעשייתי איכותי. מחסנים שונים אף הם זקוקים לריצוף תעשייתי איכותי במיוחד, ולעתים גם מתחמים שונים בתחום החקלאות זקוקים להם. ולכן משתמשים לרוב במקומות אלה בבטון מוחלק.
 
ריצפת בטון מוחלק
 

התכונות הרצויות מריצפה תעשייתית

 
  • התקנה מהירה - כאשר מדובר על מתחמים תעשייתיים, מסחריים וכיו"ב, הרי שיש להם לא מעט עבודות שיפוץ בתחומם מצד אחד, אך הם גם רוצים להתחיל בפעילות כמה שיותר מהר. חשוב מאד שעבודת הריצוף התעשייתית תהיה מהירה ככל האפשר, אך עם זאת להקפיד כמובן על ריצוף איכותי במיוחד. לא מדובר על עניין של מה בכך, שכן כאמור השטח שזקוק לריצוף הוא לרוב גדול במיוחד. מבחינה זו, הריצוף עם בטון בכלל, והריצוף עם בטון מוחלק בפרט - נחשב למוצלח במיוחד, שכן קל מאד לעבוד עם הבטון, ותוך זמן קצר תוכלו לקבל ריצוף איכותי.

  • עמידות בפני חפצים כבדים - הריצוף התעשייתי, בשונה מריצוף רגיל, צריך לעמוד בעומסים כבדים במיוחד. במפעלים שונים הריצוף תצריך לעמוד בעומס של המכשירים והמכונות, וגם במאות בני אדם שדורכים עליו בו זמנית. במחסנים הריצוף צריך לעמוד בתנועת המלגזות. בחניונים - על הריצוף לשאת את משקל המכוניות, שלא לדבר על חניוני משאיות ואוטובוסים. גם כאן, בטון מוחלק יכול לתת לכם מענה מלא, שכן הבטון הוא חזק מאד ונחשב יציב.

  • נגד שחיקה - כל שיטת ריצוף באשר היא, צריכה להיות עמידה בפני שחיקה, ובמקרה של ריצפה תעשייתית הדבר נכון פי כמה, שכן היא צריכה לשמש מאות בני אדם מידי יום, לעמוד בעומסים השונים, ועם זאת גם לאחר שנים של שימוש להיראות כמו חדשה. כמובן שגם כאן, בטון מוחלק נחשב לחומר עמיד מאד בפני שחיקה.

  • מאפשרים תנועה נוחה - על הריצפה התעשייתית יש לרוב תנועה כפולה - גם של אנשים (בכמות גבוהה למדי) אך גם של כלי רכב שונים, או מכשירים שונים - עגלות, מסועים, מלגזות, וכיו"ב. חשוב מאד שהריצפה תהיה חלקה, נוחה לתנועה וללא שיבושים. הדבר קריטי במיוחד במפעלים בהם בין השאר יש הובלה של חומרים רגישים, רעילים או שבירים, ואז חשוב על אחת כמה וכמה שהתנועה תהיה נוחה. כמובן שהבטון המוחלק יכול לתת לכם מענה מלא.
 
בטון מוחלק תעשייתית
 

לסיכום

 
במידה ואתם מעוניינים ברצפה תעשייתית, אזי בטון מוחלק הוא כמובן התשובה עבורכם. אתם יכולים לראות כמובן שמדובר על שיטת ריצוף שיכולה למלא חללים גדולים בקלות, עמידה ושימושית מאוד.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך