בטון מוחלק – כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול!

 
 
אחד הטרנדים הפופלריים בשנים האחרונות הוא רצפת בטון מוחלק – פתרון דקורטיבי ופרקטי המתאים למגוון רחב של מטרות, ובמיוחד לכיסוי שטחים נרחבים.


רצפת בטון מוחלק היא למעשה יציקת בטון איכותית וברמת גימור גבוהה שמבוצעת על גבי רצפת הקונסטרוקציה. שלב יציקת הבטון המוחלק היא למעשה הפיניש הסופי, כחלק בלתי נפרד מעבודות הגמר. משתמשים בשיטה זו כתחליף איכותי יותר ועמיד יותר לשיטת פיזור החול והנחת האריחים על גביו.

 

כיצד יוצרים בטון מוחלק?

 
לאחר שמסיימים להניח את הבטון הוא עובר החלקה באמצעות מכשיר המכונה "הליקופטר". תפקידו של המכשיר לפלס אותו באופן אחיד. לאחר שהחומר מתקשה ומתייבש, מורחים על גבי הרצפה חומר מבריק, המקנה לרצפה מראה חלק ומרהיב.
על מנת לשמור על הבטון חלק וכדי למנוע סדקים בזמן ההתייבשות, חורצים בו מעין פוגות, אשר מקנות לו מראה המזכיר אריחי רצפה. חריצים אלה מאפשרים לבטון לשמור על צורתו, ומונעים את התפשטותו בעת שינויי טמפרטורה.


חשוב לציין שהחלקת הרצפה באמצעות מכשיר ההחלקה דורשת מיומנות ודיוק. היא חייבת להיות אחידה בכל שטח הכיסוי, על מנת שלא יהיו "גבעות" ו"בליטות" שעלולות לסכן בנפילה את כל מי ששוהה במקום, וגם לא להיראות טוב מבחינה אסתטית.
בעיה אסתטית אחרת שעלולה להיווצר בקרב בעלי מקצועי בלתי מנוסים היא החלקת יתר וליתר דיוק – בטון שרוף, מצב שבו מחליקים את הרצפה מעבר למה שהיה צריך, ואז נוצר מעין כתם בגוון אפור-שחור. לכן, חשוב לפנות לבעל מקצוע מנוסה, אשר יוכל למנוע נזקים מסוג זה.

 
 
הכנת בטון מוחלק
 
 
 
ריצפת בטון מוחלק במפעל
 
 
 
 

לריצוף באמצעות בטון מוחלק קיימים יתרונות רבים:

 
  • ביצוע מהיר – בעוד שיטת הריצוף המסורתית גוזלת זמן ביצוע ממושך, אשר משבש את שגרת יומכם, בטון מוחלק ניתן ליישום מהיר יחסית, וכך חוסך לכם זמן יקר.
  • חסינות ועמידות – הבטון המוחלק ידוע בעמידותו לאורך שנים רבות, גם במקומות המועדים לשחיקה גבוהה ביותר.
  • אידיאלי לבית ולעסק – מה שהחל באולמות אירועים, חניונים, קניונים, מוסדות חינוך, מפעלים חלחל לבתים ולעסקים פרטיים, וכבש גם אותם בסערה.
  • קל לתחזוקה – קל מאוד לנקות ריצוף מסוג בטון מוחלק, ואינו דורש פעולות מסובכות בשביל לתחזק אותו. הוא אינו צובר לכלוך, מתבלה או מאבד ביופיו, והכול בזכות שיטת ההחלקה.
  • צבעוניות לבחירתכם – אחד האלמנטים שהפכו את הבטון המוחלק לכה נפוץ בשנים האחרונות הוא היכולת "לשחק" עם צבעיו. כיום, ניתן באמצעות פיגמנטים להקנות לרצפה מראה ססגוני ושמח, להתאמה מושלמת לעיצוב החלל.

חברת אהרון יוסי פיתוח בע"מ
מבצעת מזה שנים רבות עבודות בטון שונות, לרבות ריצוף באמצעות בטון מוחלק. ניסיוננו העשיר, איפשר לנו לפתח את המומחיות שלנו לדרגת אומנות של ממש. הנכם מוזמנים לפנות אלינו לתיאום פגישה ולקבלת פרטים נוספים.