כל מה שרצית לדעת על בטון מוחלק במפעלים

 
 
אין חברה או עסק שלא משתמש כיום בבטון מוחלק. בטון מוחלק עוד אחד מחומרי הבנייה המובילים שמשתמשים בהם במפעלים ובתעשייה. עם בטון מוחלק החיים הרבה יותר קלים, נוחים ויעילים. לכן אין פלא שבכל הארגונים והמפעלים הקטנים והגדולים משתמשים בבטון מוחלק.
 

מה שלבי החלקת בטון מוחלק במפעלים:

 

שלבי החלקת הבטון המחולק במפעלים מתבצע במספר שלבים:

פילוס הרצפה- פילוס מאסיבי של הרצפה לפני ששמים את בטון, הפילוס הוא באמצעות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים וציוד מכני. הפילוס נעשה תוך כדי מניעת פגיעה בפעילות תשתיות החשמל והאינסטלציה של המפעל.

נחת רשת ויציקת בטון- בשלב זה יוצקים את הבטון לאחר שהונחה רשת ברזל על גבי המשטח. ברוב המפעלים יש שימוש ברשת גדולה המתאימה לחללים פתוחים.

החלקה- בשלב זה מחליקים את הבטון עם מכונה ובה מפוזרים חומרים מונעי החלקה ושחיקה. בשלב זה ניתן להוסיף פיגמנטים אשר מעצבים את מראה הבטון.

ייבוש וחריצה- בשלב זה בתום סיום תהליך הייבוש אשר נמשך בין 12-72 שעות ניתן להתחיל בחריצה של הבטון. החריצה יוצרת סדקים אשר נוצרים במקומות בהם רצינו לסדוק את הבטון.

אשפרה ומריחת סילר- יש להשקות את הבטון כשלושה ימים על מנת שיהיה חזק ולא יתייבש. לאחר השקייתו יש למרוח עליו סילר על מנת שישפר את מראהו.

ייבוש ומריחת ציפוי אפוקסי- לאחר ייבוש של המשטח ניתן למרוח ציפוי אפוקסי, אשר מקנה לבטון את עמידותו הכימית.

 
רצפת בטון מוחלק במפעל בארץ
 

למה כדאי להשתמש בבטון מוחלק במפעלים:

 
השימוש בבטון מוחלק במפעלים הוא כדאי מכמה סיבות והן: ראשית, שיטת ההחלקה היא שיטה יציבה ועמידה עבור מפעלים. מאחר ובטון מוחלק הוא בטון אשר עמיד לאורך זמן מפני שחיקה. שנית, הוא נוח לעבודה ולא ניתן להחליק עליו. שלישית, הוא זול ולא עולה יקר, כך שכל מפעל יכול להרשות לו את זה. רביעית, סיכויי ההחלקה על משטח זה נמוכים. חמישית, הוא קל לניקוי ולתחזוק ושומר על רמת גימור גבוהה לאורך זמן. שישית, הבטון בטיחותי ומסייע במניעת שריפות ותאונות של עובדים.
 
רצפת בטון מוחלק במפעלים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך